Doplňky pro bezpečnost

Buďte vidět! Buďte slyšet!

S jízdou na kole nebo odrážedle, začínají děti již v době, kdy začínají chodit a to na začátku druhého roku života. 

riesel design (1) 

Cyklistické oblečení 

Dětské cyklistické oblečení poskytuje za jízdy na kole plno výhod. Ať jste začátečník nebo pokročilý. Ať jsem cyklista zaměřený na výkon, na efektivní dopravu do práce nebo na pohodové výlety do přírody. Cílem cyklo dresů je zvýšit pohodlí během jízdy a také předejít riziku některých zdravotních komplikací. Prodloužené cyklistické dresy a bundy zakrývají při posedu v předklonu dolní část zad. Díky přilnavosti cyklistických kalhot se zbytečně nedostáváte do kontaktu s pedály, řetězem a dalšími částmi svého dvoukolového miláčka. Cyklistické dresy mají být prodyšné, rychleschnoucí, lehké a měly by mít praktické kapsy na zádech. Prodyšnost a schopnost odvádět pot zajistí, že malý cyklista zůstane během jízdy v suchu i během větší aktivity, takže neprofoukne a nenastydne.U cyklistických kalhot je důležitá změkčená vložka, která zpříjemní posed a zamezí otlakům.   

Cyklistické rukavice jsou po helmě druhým nejdůležitějším bezpečnostním doplňkem každého malého cyklisty. V případě pádu totiž dítě reflexivně natáhne ruce před sebe. Cyklistické rukavice poskytují maximální kontrolu nad řídítky a ochranu před pády, sají pot, jsou prodyšné, pohodlně padnou, aby dobře padly na dětské ruce.

helma (kopie) 

Cyklistická helma
Vždy s sebou!

Pokud jde o tvar i velikost, děti a dospělí mají velmi odlišné hlavy, proto je nutné dětskou helmu přizpůsobit specifickým potřebám dětí. Cyklistická helma je povinná pro cyklisty mladší 18ti let. Nošení helmy je však velmi rozumné, protože zranění hlavy jsou velmi nebezpečná a riziko pádu při jízdě na kolo často hrozí. Helmu vybírejte pouze certifikovanou, aby byla skutečně bezpečná. Helma musí být ve správné pozici a nesmí se na hlavě hýbat nebo tlačit.  

2.

A jak helmu vlastně vybrat? 

Vybírejte podle velikosti, vnitřního tvaru, hmotnosti, odvětrávání, možnost nastavitelnosti velikosti. Vnitřní systém nastavení velikosti nabízí dodatečné jemné přizpůsobení helmy obvodu hlavy.

 

Doplňky pro bezpečnost
Buďte vidět!

Blikačky, odrazky a zvonky

Bezpečnost na silnici zajistí, když budete vidět a slyšet, zvláště u malých cyklistů. Bezpečné, spolehlivé, jednoduché. Ať už ve tmě nebo v mlze, světla na kole zviditelní mladé jezdce pro ostatní účastníky silničního provozu. A co zvonek? Malý, ale překvapivě výkonný, zvonek na kolo je pro děti perfektním způsobem, jak být v provozu opravdu slyšet. Jeho chytrý design ovládaný palcem znamená, že na zvonek mohou děti zazvonit, aniž by musely sundat ruce z řídítek. 

1. 

Tak co? Máte všechno?