Dětské kolo Early Rider SEEKER X16

52 hodnocení
Značka: Early rider
  • Dětské lehké kolo Early Rider SEEKER X16 Brushed Aluminium
  • Pro děti od 4 let a s výškou od 105 cm
  • Lehký hliníkový rám s váhou pouze 5,95 Kg
  • Délka vnitřní nohy by měla být aspoň 45 cm
  • V barvě Brushed Aluminium
  • Hydraulické kotoučové brzdy Promax
Dostupnost Skladem
14 990 Kč
Dětské kolo Early Rider SEEKER X16
52 hodnocení
Značka: Early rider
seeker
Novinka
Doprava zdarma
4,7 52 hodnocení

Dětské lehké kolo na ozubeném řemeni Early Rider Seeker X16 disponuje prvotřídními komponenty a moderním pohonem v podobě ozubeného řemene Gates Carbon Drive. Váží pouhých 6,25 kg, což je lehčí než většina jízdních kol s 16“ koly. Early Rider Seeker X16 je ideální kolo pro mladé dobrodruhy, kteří hledají větší kontrolu. Kolo je vybaveno extrémně lehkým hliníkovým hnacím ústrojím, sadou terénních kol a kotoučovými hydraulickými brzdami - to vše dělá Seeker X16 i s mokrým a blátivým terénem.

Ozubený řemen Gates Carbon Drive. Nízká hmotnost je výsledkem použití ozubeného řemene namísto klasického řetězu. Snížení hmotnosti bylo prioritou, ale přineslo i další výhodu – kolo se tak stává spolehlivějším. Ozubený řemen nepotřebuje žádné mazání a také není náchylný k protažení. Tím je zajištěno, že nedochází k problémům spojeným s mechanickým poškozením a nedostatek mazání navíc zajišťuje čistotu – veškerý prach a písek není možné „přilepit“, jako je tomu u klasického řetězu. Další výhodou je absence hluku, protože řemínek je vyroben z kvalitní gumy.

Široké 16x2.25" pneumatiky s dezénem kotníku zajistí dokonalý jízdní komfort za všech podmínek, zejména v terénu. 

Early Rider připomíná klasické BMX kolo. Takové řešení má další výhodu – díky tomu bylo možné umístit sedlo 47,5 cm nad zem. Nízká hmotnost a počáteční výška sedla jsou poklonou batolatům, kteří chtějí začít skutečné cyklistické dobrodružství a zároveň odrazit od země. 

Hydraulické kotoučové brzdy Promax kromě vynikající účinnosti nabízí nízkou poruchovost a v případě poškození či opotřebení i seřízení či výměnu. Použití jiných řešení na kole, které mají děti používat, může být docela zneužití – dětské kolo mimo velké množství kilometrů musí být také odolné proti mechanickému poškození, kterému někdy nelze vyhnout. Kotoučové brzdy vyznačují lehkostí, účinností a snadným nastavením a servisem.

Kategorie: EARLY RIDER
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 6.25 kg
Velikost kol: 16
Rám: AL 6061, ručně zpracovaný
Kazeta: CNC AL 7075 22T
Kliky: AL 6061 CNC obráběné, 105mm
Brzdy: Promax DSK-926, 140mm kotouče
Pláště: VEE Crown 16x2.25 27TPI
Představec: Ritchey OS Forged, 60mm
Řidítka: Ritchey OS 480mm